Paskaita-degustacija: „Japonijos arbatos ceremonijų filosofija“

Clearspring ceremoninė matcha. Foto: SODA

Š. m. balandžio 23 d., šeštadienį, 14.00 val. Japonų kultūros namuose, Kosciuškos g. 26, Vilniuje kviečiame į trečiajį iniciatyvos „Skonio aristokratai“ renginį, skirtą iš arčiau susipažinti su Japonijos arbatos ceremonijų filosofija ir jų metu naudojama rečiausia ir prabangiausia žaliąją arbatą matcha, kuri dėl savo poveikio sveikatai yra priskiriama prie supermaisto kategorijos.

Arbatos ceremonijų filosofija ir praktika Japonijoje yra laikoma visų menų motina. Kaip arbatos kultas iš Kinijos atkeliavo į Japoniją, kodėl Kinijoje arbatos ceremonijos, pasiekusios poezines aukštumas, nunyko, o Japonija, atvirkščiai, pakylėjo tai į dar aukštesnį lygį? Kokie arbatos meistrai suvaidino lemiamą vaidmenį arbatos ceremonijų kūrime ir kaip susiklostė jų likimai? Kokias dvasinio tobulėjimo praktikas įkūnija arbatos ceremonijos ir kaip tai paveikė ne tik įvairius Japonijos menus, bet ir valstybės valdymą? Kaip arbatos ceremonijos ugdo kasdienio gyvenimo grožio suvokimą ir kodėl jų dalyviai yra laikomi Skonio aristokratais? Kodėl Japonijoje arbatos ceremonijos gyvavo šimtmečius, tačiau modernus pasaulis jas ir žaliąją matcha arbatą atranda tik dabar? 

Paskaitos metu taip pat degustuosime ir mokysimės vertinti arbatos ceremonijų metu naudojamą, rečiausią ir prabangiausią žaliąją arbatą matcha ir sužinosime ne tik kuo ji naudinga mūsų sveikatai, bet ir kaip padeda būti kūrybingesniems savo gyvenimuose.

Renginio metu svečiuosis kendo trenerė ir arbatos ceremonijų meistrė Raimonda Strazdienė, kuri, pagal japoniškas tradicijas, veda tikras arbatos ceremonijas, kuriose yra naudojama matcha arbata. Arbatos ceremonijų meno ji mokėsi Japonijoje iš mokytojos Yamada Sensei Didžiojoje arbatos ceremonijų mokykloje Tokijuje, ir jau daugiau nei 5 metus dalinasi arbatos kelio patirtimi. Lietuvoje tikrų, Japonijoje mokslus baigusių, arbatos meistrų yra tik pora, tad šis renginys yra reta galimybė iš Raimondos ne tik išmokti ruošti matcha arbatą savo kasdieniams ritualams, bet ir giliau pasinerti į subtilius arbatos kelio niuansus, kurie atsiskleidžia tik ilgiau praktikuojant arbatos meną.  “Arbatos ceremonija – tai laikas turėti laiko, kai jo taip trūksta. Tai laikas mokėti suvaldyti save, susitvardyti, nurimti, atgauti dvasines ir fizines jėgas. Tai didelės pagarbos aplinkai, vienas kitam bei sau  laikas” – sako Raimonda Strazdienė. 

Dalyvių skaičius ribotas iki 10-12 žmonių, todėl vietą rezervuotis kviečiame iš anksto.

  • Rezervacijos e.pašto adresu: info@nihon.lt
  • Dalyvio mokestis: 10 EUR
  • Renginio trukmė: iki 16:00 val. 

Po degustacijos turėsite galimybę įsigyti įvairių japoniškų Clearspring arbatų (matcha, sencha, genmaicha, kukicha, hojicha, oolong ir kt.) bei keramikinių Dormantės Penkinski matcha puodelių. 

Tai trečiasis iniciatyvos “Skonio aristokratai” renginys, kurį organizuoja GYVA.LT ir Japonų kultūros namai.

Daugiau apie iniciatyvą “Skonio aristokratai”

GYVA.LT informacija


| naujienų archyvas |
| atgal | į viršų | spausdinti |