Naujienos

2015   2014   2012   2011   2010   2009  

I. Kleinaitės priešrinkiminis reziume: atsakymai į DUK (2015-02-26)
Dalyvaudama Vilniaus miesto rinkimuose sulaukiau įvairių klausimų: ne tik apie Lietuvos žaliųjų partijos prioritetus ir ilgalaikę viziją, bet ir kodėl kandidatuoju į mero postą, kokios miesto problemos labiausiai rūpi, koks būtų pirmas darbas ir kokios yra mano ekonominės pažiūros. Dalinuosi pagrindiniais klausimais ir atsakymais į juos.  


Ateities miestai - Šiaurės Europoje (2015-02-20)
Vizionieriški miestai atitinka ne tik šiandienos poreikius, bet ir drąsiai žvelgia į savo ateitį bei patys ją formuoja. Šiaurės Europoje yra ne vienas miestas, kuris ne vien formuoja savo viziją, bet ir rodo kitiems pasaulio miestams kelią, kaip numatyti ir susidoroti su ateities iššūkiais. 


Ekologiško gyvenimo kūrėjas. Interviu su Laimiu Žmuida.  (2015-02-17)
Netoli Ukmergės gražiame upės slėnyje gyvenantis iš Kauno kilęs Laimis Žmuida tarsi kokią mozaiką kuria ir kitus moko kurti ekologišką gyvenimą. Ūkininkauja pagal gamtinės žemdirbystės principus, aktyviai dalyvauja ekogyvenviečių judėjime bei užsiima švietėjiška veikla. Tai daug žinių turintis, jautrus ir tvirtų įsitikinimų žmogus, kuris geriausiai jaučiasi kurdamas ir įkvėpdamas kurti kitus.  


Plaukianti prieš srovę. Interviu su homeopate Aiva Vaivariene (2015-02-09)
Homeopatė ir holistinės medicinos gydytoja Aiva Vaivarienė yra kaip prieš srovę plaukianti žuvis. Kuomet dominuojantis požiūris medicinoje yra gydyti žmones vaistais ir operacijomis, ji vadovaujasi gilia holistinės medicinos išmintimi ir moko žmones kaip nesusirgti. Prieš srovę plaukti jai padeda tvirtas žinojimas, kad jos praktika ne tik padeda žmonėms, bet ir tausoja gamtą.  


I.Kleinaitė. Ko Vilnius gali pasimokyti iš Kuritibos? (2015-02-03)
Pietų Brazilijoje įsikūręs miestas Kuritiba jau ne vieną dešimtmetį stebina pasaulį savo aplinkosauginiais pasiekimais, kurie ne tik nepareikalavo didesnių investicijų, bet ir finansiškai praturtino miesto gyventojus. Kodėl Vilniui dabar kaip niekad vertėtų atkreipti dėmesį į šį Pietų Brazilijos miestą ir ko mes galime iš jo pasimokyti?  


I.Kleinaitė. Kodėl dalyvauju Vilniaus miesto rinkimuose?  (2015-01-28)
2014 m. dalyvavau Europos Parlamento rinkimuose. Pirmas klausimas, į kurį tuomet atsakiau, buvo – kodėl? Šiemet vėl dalyvauju rinkimuose, šį kartą Vilniaus miesto, ir vėl grįžtu prie to paties klausimo. Atvirai atsakyti į šį klausimą yra mano pareiga ne tik kitiems, bet ir sau pačiai.  


Praktiškas gerumas. Interviu su verslininku Almontu Kybartu.  (2015-01-25)
Ar galima suderinti gamtos apsaugą su pelno siekimu? Ar galima tai daryti Lietuvoje? EMP Recycling įkūrėjas ir vadovas Almontas Kybartas yra gyvas to pavyzdys. Prieš 15 metų pradėjęs elektroninių atliekų perdirbimo verslą, šiandien jis vis dar mato labai daug iššūkių ir tiki, kad Lietuva gali būti ta šalis, kurioje atliekos į sąvartynus nepakliūna.  


Gyvosios gamtos saugotojas. Interviu su Nerijumi Zableckiu (2015-01-18)
Nuo mokyklos laikų besidomintis gamtos apsauga, diplomuotas ekologas Nerijus Zableckis dabar dirba Lietuvos gamtos fonde. Vienu metu jam tenka rūpintis žemės ūkio, miškininkystės, pelkių, natūralių pievų ir miškų išsaugojimo klausimais. Pradėjęs nuo šiukšlių tvarkymo Indijoje, šiandien jis daugiausia dėmesio skiria gyvosios gamtos išsaugojimui.  


Šokantis klimatologas. Interviu su Justinu Kilpiu. (2015-01-12)
Diplomuotas hidrometeorologas Justinas Kilpys neapsiriboja vien tik darbu hidrometeorologijos tarnyboje. Laisvalaikiu rašo klimato kaitai skirtą internetinį dienoraštį, pasakišku pavadinimu “Septyni broliai miegantys”, nes mano, kad dėl klimato kaitos žmonija yra tarsi nugrimzdusi į gilų miegą. Sukaupęs daug patirties, dirbdamas Baltijos aplinkos forume, savanoriavęs Kenijoje ir stažuodamasis Šveicarijoje, Justinas yra girdimas balsas Lietuvos aplinkosaugos ratuose.  


Žaliųjų prioritetai Vilniaus miesto rinkimuose (2015-01-04)
Čia galite rasti Lietuvos žaliųjų partijos prioritetus Vilniaus miesto tarybos ir mero rinkimuose.  


© 2011-2015 GYVA.LT   |   GYVA.LT informacijos naudojimo sąlygos
Programinis sprendimas WebTemple   |   Dizainas: Alma Galinskaitė