Tradicinė jūros druska

Gyvenimas be druskos - ne gyvenimas

Dažnai išgirstu žmones kalbant, kad druska yra nesveika ir jos reikia visai atsisakyti. Tai netiesa. Druska žmogui būtina. Jacques‘as de Langre knygoje „Slaptos jūros druskos galios“ (angl. „Seasalt’s Hidden Powers“) detaliai aprašo skirtumus tarp modernios rafinuotos druskos ir tradicinės jūros druskos. Būtent moderni rafinuota druska yra toksiška ir nuodinga, tad jos būtina atsisakyti, tačiau tradicinė jūros druska gyvybiškai svarbi žmogaus organizmui.

Senovės egiptiečiai ką tik gimusiam kūdikiui po liežuviu įdėdavo žiupsnelį jūros druskos. Natūrali jūros druska padeda suskaidyti ir įsisavinti augalinės kilmės angliavandenius, augalinės ir gyvūninės kilmės baltymus, riebalus ir aliejus. Maistas be druskos ne tik neskanus, bet ir ne toks naudingas.

„Clearspring“ jūros druska yra išgaunama tradiciniu būdu Ria Formosos gamtos draustinyje Portugalijoje. Nors druska yra baltos spalvos, ji visiškai nerafinuota, todėl joje daugiau mineralų nei įprastoje druskoje, pvz.: kalcio ir magnio. Druską džiovina saulė ir vėjas, todėl ji yra natūraliai drėgna ir nepraranda savo maistinės vertės. 

| atgal | į viršų | spausdinti |