Arbata

Tikra arbata atveria sielą...

Neįsivaizduoju savo dienos be puodelio „Clearspring“ kukičos arbatos su šlakeliu ryžių pieno. Man smalsu išbandyti įvairiausias arbatas, pajusti skirtingus skonius ir poskonius, sužinoti, kokią vidinę būseną sukuria kiekviena arbata, bet atsitiktinai atradus kukičos arbatos ir vanilinio ryžių pieno derinį, šios arbatos gėrimas man tapo šventu ritualu, padedančiu sugrįžti į save, susigrąžinti vidinį jaukumą, saugumą ir saldumą. Negaliu atsistebėti, kaip man dar nepabodo vis ta pati arbata su tuo pačiu vaniliniu ryžių pienu. Kartais tiesiog reikia susitaikyti ir nesistebėti tuo, ko negali paaiškinti protu, ar ne?

„Clearspring“ japoniškos arbatos asortimentas apima įvairiausius skonius: nuo karčiai saldžios senčos iki švelnios ir žemiškos kukičos. Senča gaminama iš žaliosios arbatos krūmo lapelių, kukiča – iš skrudintų šakelių, hojiča – iš lapelių ir kotelių, o genmaiča – iš lapelių ir skrudintų ryžių. Jei norite mažiau kofeino, rinkitės kukičą ir hojičą. Tai švelnios arbatos, tinkamos bet kuriuo paros metu. Jei skubate, naudokite arbatą, supakuotą specialiuose pakeliuose, o jei norite pasimėgauti arbata rituališkai – rinkitės birią arbatą. Ruošdami birią arbatą, nepabijokite įberti „homeopatinę“ dozę „Clearspring“ druskos – tam, kad arbata labiau atsivertų ir jos savybės geriau atsiskleistų.

Jei norite kažko ypatingo, paragaukite „Mu“ arbatos, kurią sudaro 16 rūšių rytietiškų augalų mišinys. Šios arbatos receptą sukūrė japonų mitybos ir sveikatos filosofas George‘as Ohsawa, remdamasis energetinių augalų savybių studijomis. Japonų kalboje mu reiškia „ideali vidinė būsena“. „Mu“ arbatoje yra apelsinų žievelių, saldymedžio šaknies, imbiero, cinamono, ženšenio, bijūno šaknies, šventagaršvės šaknies, persiko kauliuko, gvazdikėlio, kiniškos rusmenės ir kitų egzotiškų augalų. Tai gaivinanti ir raminanti arbata, ją geriant galima pajusti ir saldumo, ir aštrumo, ir svaiginančio aromatingumo.

Vienas kinų poetas dar gilioje senovėje meilę arbatai išreiškė šiais žodžiais:

Pirmasis arbatos dubenėlis paglosto gomurį, antrasis   panaikina vienišumo jausmą. Išgėręs trečiąjį arbatos dubenėlį, aš pasineriu į savo sielą ir randu ten penkis tūkstančius tomų senovės poemų. Ketvirtasis arbatos dubenėlis sukelia lengvą prakaitavimą ir pašalina visas nelaimingas mintis. Penktasis arbatos dubenėlis išplauna mano kaulus ir raumenis. Išgėręs šeštąjį dubenėlį, aš jau bendrauju su nemirtingąja siela. Septintasis dubenėlis? Ši zona žmogui yra  uždrausta, tad vėsus, eterinis vėjelis pradeda glostyti visą mano kūną.

Priglauskite puodelį prie lūpų, gurkštelkite arbatos, užsimerkite ir...tikėkite viskuo, ką jaučiate.

Daugiau apie arbatą

Daugiau apie matcha arbatą

| atgal | į viršų | spausdinti |